Szkło zamiast glazury między szafkami kuchennymi

Łogo Amag

 

strona główna     doradztwo     akcesoria kuchenne     

meble kuchenne    systemy jezdne do szaf     darmowe materiały

 

Szkło zamiast kafli między szafkami kuchennymi.

    Typowa glazura cieszyła się powodzeniem do chwili, kiedy pojawiły się inne nowatorskie rozwiązania. Chcąc uzyskać oryginalny wygląd kuchni, warto rozważyć decyzję o zastosowaniu szkła. Na powierzchniach narażonych na zabrudzenia zdecydowanie lepiej sprawdzi się tafla szklana.

Kilka praktycznych porad dla osób decydujących się na szkło.

 

szkło zamiast glazury


Szklana tafla pełni funkcję ochronną i dekoracyjną. Szkło jest praktyczniejsze od tradycyjnych kafelków i pozwala skuteczniej zachować czystość. Dotychczas pielęgnacja kafelków łączyła się z czasochłonnym usuwaniem tłuszczu z fug lub ich całkowitą wymianą.Jednolita tafla szkła umożliwia szybkie przetarcie całej powierzchni. Jest odporna na wodę i zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem podczas przygotowywania posiłków. Pielęgnacja polega jedynie na użyciu środka do czyszczenia szyb i wytarciu szkła do sucha.

Piękny połysk szkła rozprasza światło oraz sprawia, że nadaje się idealnie do interesującego wykończenia wnętrza kuchni. Kolor tafli można z powodzeniem dopasować do mebli lub innych dodatków kuchennych, dzięki czemu szkło zostało docenione przez dekoratorów wnętrz.

Z nowoczesnym wyglądem szkła,doskonale komponuje się szafka zamykana  roletą meblową..Więcej

 

Roleta meblowa w kuchni


 

Teraz kilka informacji dla tych osób które decydują się na szkło zamiast kafli.

Montowałem kilkukrotnie takie tafle,rzeczywiście efekt jest wspaniały.Podam kilka informacji na temat wykończenia szkłem między szafkami.
Zacząłem od powieszenia i ustawienia wszystkich szafek na swoich miejscach.Pozwoliło mi to wyznaczyć obszar ściany którą musiałem szczególnie dokładnie dopracować,bo jeżeli zastosowane szkło jest choć w niewielkim stopniu prześwitujące,będzie widać każdą niedokładnść na ścianie pod szkłem.
Po dokładnym wyrównaniu ściany i pomalowaniu jej na umówiony kolor,stworzyła tło dla półprzeźroczystego szkła.

Następnie ustawiłem i powiesiłem wszystkie szafki,oraz zamontowałem i podłączyłem do kanału wywiewnego(był
to domek,kanał został zrobiony specjalnie do tego celu)okap kuchenny.Po wypoziomowaniu założyłem blat.Meble zostały ustawione ,,na gotowo,,.

Przyjechał Pan szklarz,który dokładnie wymierzył jakie tafle będą potrzebne,jakie otwory i w których miejscach(tam gdzie były gniazdka i reling.Duży otwór na rurę do pochłaniacza,oraz na dwie śruby(zdjęcie)które przytrzymywały za okapem najwyższą taflę.

Zamówione zostały tafle o grubości 8 mm z usługą hartowania(zwiększa znacznie twardość szkła) i podklejeniem od strony ściany specjalnym matującym laminatem.

Laminat był półprzeźroczysty,stąd ta gładka i pomalowana w tonacji ściana.
Przed hartowaniem musza być zrobione wszystkie operacje na szkle.Trzeba dokładnie przemyśleć co i gdzie będzie,bo po zahartowaniu szkła już nie są możliwe przeróbki.

Potem od lewej strony podkleił to szkło laminatem,który nadał taflom wygląd satynowy.
Tafle montuje się po założeniu blatu kuchennego.Tak naprawdę to(przynajmniej te które ja montowałem)opierały się na blacie,na który najpierw był naniesiony wałeczek z silikonu.

Najwyższa tafla(ta która była również za okapem kuchennym)była za okapem zamocowana śrubami 

śruba mocująca szkło do ściany

do ściany,poprzez otwór zrobiony w szkle przed procesem hartowania.U dołu wszystko dociskała do ściany listwa przyblatowa.Ważne jest żeby wszystkie szczeliny dokładnie!!! uszczelnić bezbarwnym silikonem,bo jak między szkło a ścianę dostanie się jakiś owad to koniec.U dołu nie tylko z przodu między szkłem a blatem,ale też między szkłem a ścianą(listwa przyblatowa i tak to zakryje) bo owady właśnie tamtędy lubią wchodzić.Padnie tam i zostanie.Aby takie padłe owady usunąć,trzeba wszystko zdemontować.Inaczej się nie da.
Szafki wiszące były dookoła oblistwowane cienkim eleganckim
ćwierćwałkiem(zamaskowały silikonowe uszczelnienie).
Jak się wszystko dobrze uda to efekt jak wspomniałem na początku jest wspaniały.

Innym sposobem jest przyklejenie na szkło od strony ściany grafiki.

KUCHENNE PANELE SZKLANE są wykonane technologią laminowania szkła, polegającej na połączeniu w obróbce termicznej dwóch warstw – szyby hartowanej oraz spodniej warstwy zabezpieczającej. Między warstwami w sposób trwały jest zalaminowany materiał dekoracyjny.

W Sieci jest pełno firm które proponują swoją grafikę,np taka poznańska firma:

 http://www.colourglass.poznan.pl/

 lub robią na zamówienie grafikę o potrzebnym rozmiarze z nadesłanych zdjęć.Najlepiej jak są zrobione lustrzanką,wtedy powiększenie jest ostre i czytelne.

 

grafika na szkle między kuchenne szafki

 

grafika na szkle

 

Drukowanie na szkle.

Jest też inna technologia,która wykorzystuje nadruk na szkle od strony ściany dowolnej grafiki z kolekcji producenta,jak też umożliwia wykorzystanie własnych zasobów zdjęć.Całość jest od strony nadruku zalaminowana.Standardowo przykleja sie je do ściany silikonem.

Poniżej jest link do jednej z firm produkujących takie panele.

 

 http://www.domdruku.lublin.pl/druk_na_szkle

 

Informuję, że z żadną z tych firm nie łączą mnie kontakty handlowe.Adresy podaję w celach informacyjnych.

 

strona główna     doradztwo     akcesoria kuchenne     

meble kuchenne    systemy jezdne do szaf     darmowe materiały

Wozek pod lodówke